Klima Dış Ünite Temizliği Nasıl Yapılır

klima dış ünite temizliği

Klimalar yaz sezonunda ve kış sezonunda iç-dış üniteleri bulunduğu ortam ve konumu sebebi ile yoğun toz kütlelerine maruz kalan cihazlardır.Bu nedenle Klima bakımlarınızı yılda 2 defa yaptırmanızın sizlere klimalarda sağlıklı ortam ve klima cihazınızın performansı açısından önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Klima İç ünite bakımı ve temizliği özel klima temizleme malzemeleri ile ilaçlanıp tekrar durulanmaktadır.Klima iç ünitesindeki Toz filtrelere yapışarak cihazınızın rahat nefes almasını engellediği gibi, sizleride sağlıksız ortamda nefes almaya sürüklemektedir.

Klima iç ünitenizin filtrelerini kullanıma bağlı ve ortam şartlarına göre çıkartıp yıkamanızı ve bu uygunlamayı 2 ayda bir yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Klima Dış ünite cihazlarınızın kış vce yaz aylarında kondanser temizliği klima bakım servisleri tarafından temizlenmektedir.Mecbur kalmadıkça dış ünitelere su tutma yıkama gibi işlemleri uygulamayınız.İnverter klimalarda bilinçsizce tutulan ve yıkanan klima dış üniteleri,cihazda dış ünitede bulunan ana kart ve dış ünite kartlarına zarar vermesi büyük olasılıktır.

Bizler klimalarınızın bakımlarında iç ve dış ünitelerinizin temizliğini sorunsuzca yaparak sizlere klimalarınızın bulunduğu ortamda rahat nefes aldırmaktayız.

Klima Sağlıktır, bakımsız bir klima ise başlıca astım hastalığını tetiklemektedir.

EGE TEKNİK